Tag Archives: grand theft auto 5

Króliczki

Chodząc po sklepach zoologicznych, często widzimy małe króliczki i kicające w klatce. Możemy wśród nich znaleźć tradycyjne miniaturki jak i barany. Króliki barany zazwyczaj rosną większe niż miniaturki, ale mają przesłodkie uszka opuszczone w dół. Decydując się na kupno tego zwierzaczka musimy mu zapewnić duża klatkę. Pamiętajmy, że króliczek potrzebuje po kicać po mieszkaniu nie może ciągle siedzieć zamknięty w klatce. Zanim jednak go wypuścimy schowajmy kable ponieważ królik mógłby je gryźć. Latem możemy naszego pupila zabrać na spacer do ogródka na smyczy lub na trawkę. Należy wybrać miejsce ciche i bez psów gdyż królik mógłby się stresować nie potrzebnie a tak będzie sobie kicał i chrupał świeżą trawkę. Musimy zapewnić mu stały dostęp do wody i siana. Należy mu sprzątać co trzy dni. Pamiętajmy także, żeby co trzy miesiące udać się do weterynarza w celu obcięcia pazurków, nie jest to drogi zabieg a dzięki niemu unikniemy wyłamywania paznokci, co sprawia ból zwierzakowi. Królik to smakosz kapusty jak i marchewki, ale jak we wszystkim trzeba podawać ją w nie za dużych ilościach (co za dużo to nie zdrowo).

Miło mi gościć Cię na moim blogu! Serwis poświęcony jest tematyce hobby. Mam nadzieję, że artykułu jakie tutaj zamieszczam Ci się podobają i będziesz wracać tutaj często!

Żywopłoty – ich wady i zalety

Niewątpliwie nieodłącznym elementem każdej działki jest otaczające je ogrodzenie. Ich rodzajów jest naprawdę wiele. Wśród nich znajdziemy i zwykłą siatkę opiętą na specjalnych słupkach, płoty stworzone z przęseł ogrodzeniowych lub mury. Innym rodzajem ogrodzenia, popularnym głównie ze względu na jego walory estetyczne, jest żywopłot, czyli, jak sama jego nazwa wskazuje, żywy płot – tworzy go rząd krzewów, odpowiednio przycinanych przez właściciela ogrodu tak, by utrzymywał on właściwą wysokość, szerokość i inne pożądane przez niego wymiary. Jak zostało już wcześniej wspomniane, na pewno jego wielką zaletą jest jego wygląd – jeśli jest zadbany i przycinany z pomysłem, żywopłot potrafi naprawdę zachwycać, charakteryzując się niebanalnym wyglądem. Inną zaletą jest fakt, że wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo go sforsować. Kiedy posiada on odpowiednią wysokość, nie przeskoczy się go z łatwością, dzięki zastosowaniu do niego na przykład krzewów kolczastych, może jeszcze skuteczniej chronić przed intruzami. Wadą jest konieczność ciągłej dbałości o niego.