Tag Archives: nike air max thea

Pies ze schroniska?

Jeśli zdecydowaliśmy się na przygarnięcie ze schroniska, do naszego domu psa, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Nigdy nie możemy być do końca pewni zachowania takiego psa, ponieważ nigdy nie będziemy w stanie dowiedzieć się, jak traktował go, jego poprzedni właściciel, nie dowiemy się, dlaczego trafił do schroniska. Jeśli mamy w domu małe dziecko, a pies jest duży i o agresywnej rasie, nie powinniśmy zostawiać ich „sam na sam”, najlepiej jednak, jeśli zdecydujemy się na kupno nowego pieska, prosto od matki, by było to sprawdzone i by wszystko było jasne. Będziemy wtedy mogli być dużo spokojniejsi o zachowanie naszego nowo nabytego psa, ponieważ sami będziemy go mogli wychować, według naszych zasad. Będzie nam wierny, będzie nam posłuszny. Musimy zdawać sobie sprawę, że każde zwierze ma w psychice zachowania, które nabyli jego przodkowie i w każdej chwili może stać się agresywny. Pamiętajmy, że przygarnięcie psa to spory obowiązek, musimy być bardzo odpowiedzialni, dlatego też dobrze przemyślmy chęć przyjęcia takiego zwierzątka do naszych domów.

Miło mi gościć Cię na moim blogu! Serwis poświęcony jest tematyce hobby. Mam nadzieję, że artykułu jakie tutaj zamieszczam Ci się podobają i będziesz wracać tutaj często!

Urok dłubania w ziemi

Każdy z nas na pewno ma jakieś hobby. Jest ich naprawdę wiele, właściwie tyle, ilu jest ludzi na ziemi. Mimo ich ogromnej różnorodności, pasją, która ściąga jedną z największych ilości osób do siebie, jest ogrodnictwo, uprawianie roślin ozdobnych i owocowych czy opieka nad działką. Co roku coraz więcej ludzi składnia się ku temu właśnie sposobowi spędzania swojego wolnego czasu, co mówi samo za siebie – niewątpliwie jest to bardzo ciekawe. Nie trzeba mieć ogródka, by móc uprawiać rośliny – istnieje przecież cała masa gatunków, które doskonale poradzą sobie z wegetacją w warunkach domowych, w doniczce, lub balkonowej skrzynce. Jednak o wiele więcej osób woli, aby ich rośliny za swoje miejsce miały piękny ogród lub działkę. Ludzie zajmujący się ogrodnictwem w ramach spędzania swojego wolnego od pracy czasu twierdzą, że dłubanie w ziemi i opieka nad roślinami jest świetnym sposobem na pozbycie się stresu i odreagowanie trudów codziennego dnia, a to, że wymaga to pewnego wysiłku fizycznego, tylko działa na korzyść ich zdrowia.