Tag Archives: własny kalendarz ze zdjęciami

Kupno myszki

Decydując się na kupno myszki najlepiej uświadomić sobie, że powinniśmy kupić dwie myszki. Wybierając je kierujmy się rozsądkiem (myszki łatwo się rozmnażają) jeśli nie chcemy mieć potomstwa kupmy myszki tej samej płci. Myszki mają słodki malutki pyszczek i duże uszka ale niech to nas nie zmyli przy ich wyborze. Poobserwujmy chwile zwierzątka w klatce i wybierzmy te najbardziej ruchliwe a nie spokojnie siedzące w kącie. Aktywne myszki nie są chore a osowiałe i nad wyraz spokojne mogą być chore. Myszki lubią mieć towarzystwo. W klatce nie może zabraknąć przyrządów do wspinaczki i domków. Jeśli chcemy żeby domek od razu nie został „zjedzony” wybierzmy ten drewniany. Wypuszczając myszkę z klatki bardzo uważnie jej pilnujmy. Gryzoń ten jest bardzo szybkim zwierzątkiem i w mgnieniu oka może gdzieś zniknąć. Zakryjmy wszystkie dziury i szczeliny (nawet te, które wydają nam się za ciasne aby myszka mogła tam wejść) i obserwujmy żeby nasz pupil nie zrobił sobie krzywdy. Małe myszki bardzo szybko się oswajają i jest to ich główną zaletą, wadą może być krótki czas życia bo żyją tylko półtora roku. Z karmieniem naszego zwierzątka nie będzie problemów bowiem myszki lubią prawie wszystko. Oprócz karmy przeznaczonej dla myszy podajmy im owoce i warzywa. Możemy też wrzucić myszką gałązki jabłoni czy brzozy. Stępią sobie ząbki na nich oraz wykorzystają do budowy swojego gniazdka.

Miło mi gościć Cię na moim blogu! Serwis poświęcony jest tematyce hobby. Mam nadzieję, że artykułu jakie tutaj zamieszczam Ci się podobają i będziesz wracać tutaj często!

Które zwierzę gubi swoje centki ?

Wiecie, które zwierze zgubi swoje cętki, gdy dorośnie? Oczywiście małe lwiątka są cętkowane, dzięki czemu, bardzo łatwo jest im się ukryć wśród plam słońca i cienia w trawie, pod drzewami. Jednak gdy lwiątka już wyrastają i stają się duże nie muszą się już kryć, dlatego też ich cętki znikają z ich skóry. Przejdźmy teraz do równie groźnego stworzenia, jakim jest lampart. Lamparty przez całe zycie mają skórę w cętki, dzięki czemu łatwiej jest im się zaczaić na ofiarę. Niektóre lamparty jednak, rodzą się zupełnie czarne. Nazywane są czarnymi panterami, ale na ich skórze, również można zauważyć cętki, zwłaszcza gdy znajdą się w promieniach słońca. Niektóre zwierzęta nie zmieniają koloru skóry, w obawie przed napastnikiem. Niektóre, udają po prostu… martwe zwierze. Niejadowity wąż amerykański, w bardzo sprytny sposób chroni si ę przed wszystkimi drapieżnikami, wrogami. W razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa udaje… martwego. Zwija się w kłębek, otwiera bardzo szeroko pysk, z którego zwisa język, w momencie gdy tylko zauważy, że niebezpieczeństwo znikło, znów wraca do życia 🙂